Rachunki

Wprowadź swoją kartę na poziom zen.

fotolia.com
Wprowadź swoją kartę na poziom zen.

Być może słyszeliście już o transakcji zakupu przez PKO BP startupu ZenCard.

Naprawdę ciekawie transakcję oraz sam projekt ZenCard opisał Puls Biznesu. Jak pisze Businessinsider:

„Bank zamierza oferować narzędzia do utrzymania klientów i badania ich aktywności swoim parterom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, m.in. sklepom i punktom usługowym. Dostęp do produktu lojalnościowego dostaną wszyscy obecni i potencjalni klienci spółki eService (umożliwia realizację płatności internetowych), w której PKO BP ma 34 proc. udziałów”.

Może się zatem okazać, że już niedługo projekt wejdzie pod strzechy. Sprawdźmy zatem co zakupił BKO PB.

Jeżeli jeszcze nie jesteś uczestnikiem programu, jednym z 500 000 jak podaje strona projektu, możesz zarejestrować się z nim tutaj.

W procesie rejestracji trzeba naturalnie zaakceptować regulamin oraz politykę prywatności.

Ważna rzecz pojawia się już na początku regulaminu.

Regulamin Zencard

zencard.pl

Widać więc, że dokument określa ogólne zasady korzystania z platformy, a nie samych akcji promocyjnych organizowanych przez jej partnerów. W sumie oddaje to charakter samego serwisu, który sam nie jest programem lojalnościowych, a polem komunikacji między handlowcami a klientami. Ma to zresztą potwierdzenie w kolejnym punkcie regulaminu, definiującym obszar Kart i Kuponów, czyli narzędzi promocji wykorzystywanych w serwisie.

Karta i kupon zencard

zencard.pl

ZenCard, jak przeczytać można na stronie, uchronić ma Twój portfel od wypychania go kartami różnych programów lojalnościowych, a Twoją kartę płatniczą uczynić uniwersalną kartą lojalnościowo-rabatową.

korzyści zencard

zencard.pl

Regulamin wskazuje, że Twoja karta może pełnić funkcję zarówno płatniczą jak i identyfikacyjną. Oznacza to, że nie musisz zawsze dokonywać płatności zarejestrowaną kartą, aby cieszyć się możliwościami uczestnictwa w programie.

platnosc zencard

zencard.pl

Rejestracja w serwisie przeprowadzona może być 3 kanałami:

– w terminalu POS,

– w Aplikacji,

– w Serwisie.

rejestracja zencard

zencard.pl

Zanim przejdę dalej muszę skomentować jeszcze jeden zapis regulaminu, z części Konto i czynności w serwisie:

schowaj kartę

zencard.pl

Ręka w górę, kto przechowuje swoją kartę SIM w miejscu innym niż telefon.

Rozumiem definiowanie obowiązków użytkowników dot. zabezpieczenia danych dostępowych, ale dobrze byłoby zachować przy tym jednak odrobinę zdrowego rozsądku. Z drugiej jednak strony zawsze pochwalę taki sposób tworzenia regulaminów, jak poniżej.

Pochwała Zencard

zencard.pl

Dalsza część regulaminu również utrzymana jest w podobnym klimacie, co, w mojej ocenie, warto pochwalić. Nawet jeżeli nie zmienia niczego z sensie pozycji użytkownika względem serwisu, a nie zmienia, to jednak taka forma przekazywania informacji jest łatwiej przyswajalna dla człowieka.

I na koniec polityka prywatności, którą, o dziwo, mogę w całości zamieścić na stronie.

polityka prywatności zencard

zencard.pl

Po zakończeniu rejestracji oraz zalogowaniu do swojego panelu w serwisie, Twoim oczom ukaże się dość skromne menu, jak poniżej. Być może wygląda bardziej okazale w momencie aktywnego korzystania z programu.

panel zencard

zencard.pl

Widoczne na ekranie wyciszone kategorie i marki to opcja, której jeszcze, z oczywistych względów, nie mogłem przetestować, ale zgodnie z wiadomością powitalną, w ramach korzystania z platformy można zablokować oferty, które nas nie interesują.

fragment wiadomości powitalnej  ZenCard

fragment wiadomości powitalnej ZenCard

Chciałem jak najszybciej dać szansę do wysłania mi jakiejś ciekawej oferty za pośrednictwem serwisu, jednak póki co, w moim panelu widnieje informacja o braku przypisanych kart. Regulamin przewiduje 3 kanały rejestracji karty, podobnie jak w przypadku tworzenia konta w serwisie.

dodanie karty zencard

zencard.pl

I tutaj spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Po skierowaniu zapytania do serwisu, otrzymałem odpowiedź:

Karty płatnicze można zarejestrować jedynie podczas zakupów w punkcie stacjonarnym na terminalu płatniczym, w chwili obecnej ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości dodania karty z poziomu interfejsu www.

Ok, trudno. Trzeba będzie się pofatygować do jakiegoś sklepu stacjonarnego…tylko który to. O to również zapytałem i przyznam, że nie na taką odpowiedź liczyłem:

Wiodące marki może Pan znaleźć na naszej stronie internetowej www.zencard.pl. W chwili obecnej pracujemy nad pełną listą współpracujących z nami punktów. W sklepach, które korzystają z ZenCard widoczne są naklejki z naszym logo przy kasach.

Tak więc pozostaje mi szukanie na chybił-trafił, lub skierowanie się do wspomnianych partnerów wiodących.

partnerzy zencard

zencard.pl

Szału więc nie ma, przynajmniej w kwestii funkcjonalności serwisu. Ocenę przydatności samych ofert będę mógł sformułować kiedy już jakąś otrzymam.

A Wy macie już jakieś doświadczenia z ZenCard?

like finron

Click to add a comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Rachunki

More in Rachunki

glowna

mBank podbija stawkę i… blefuje*?

FinronCzerwiec 6, 2017
glowna

Konto optymalne, czyli Robin i jego strzała sprawiedliwości.

FinronMaj 31, 2017
glowna

Po co nam ten UOKiK?

FinronMaj 26, 2017

Footer

Copyrights 2015. All rights reserved

Copyright © 2014 Top News Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.