Ubezpieczenia

Ubezpieczenie YU! Czyli zostań kumplem Yanosika.

payhowyudrive.pl
Ubezpieczenie YU! Czyli zostań kumplem Yanosika.

Ubezpieczyciel Ergo Hestia oraz operator aplikacji Yanosik ogłosili wczoraj wspólnie, że znaleźli sposób na drożejące ubezpieczenia. Ten sposób nosi nazwę YU!

Prezentację oferty ubezpieczenia YU! zobaczyć można na stronie payhowyudrive.pl

Jak określając sami autorzy projektu:

YU! to pierwsza, powszechna oferta bazująca na najnowocześniejszym rozwiązaniu, które uzależnia cenę ubezpieczenia od stylu jazdy.

Deklarowanym celem projektu, oczywiście poza przyniesieniem zysków pomysłodawcom, ma być docenienie kierowców jeżdżących bezpiecznie, poprzez zaoferowaniem im korzystnego cenowo ubezpieczenia OC. Myślę, że prościej byłoby obniżyć składki kierowcom generującym dla ubezpieczyciela niższe ryzyko wypłaty świadczenia, ale co ja tam wiem. Autorzy projektu poszli w stronę rozwiązań technologicznych ( podobnie jak niedawno Idea Bank ze swoim produktem Happy Miles).

W jaki sposób określone zostanie, który z kierowców jeździ bezpiecznie? Poprzez monitoring jazdy z użyciem aplikacji Yanosik.

yanosik telefon

http://payhowyudrive.pl/

Na dziś możemy opierać się wyłącznie na materiałach promocyjnych. Autorzy projektu wskazują, że z przeprowadzonych badań wynika, że  najważniejszymi elementami wpływającymi na bezpieczeństwo jazdy są: jej płynność, długość pokonywanych dystansów, oraz  dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Takie też czynniki, między innymi, mają być brane pod uwagę przy ocenie stylu jazdy kierowców.

YU! styl jazdy

http://payhowyudrive.pl/

Zwracam uwagę na podkreślony przeze mnie powyżej fragment tekstu. Ubezpieczyciel dopuszcza budowanie historii drogowej przy wykorzystaniu jakiegokolwiek samochodu. Ciekawe jak zabezpieczy się przed budowaniem historii z wykorzystaniem samochodu, którym kierowca nie będzie prowadził.

Oferta ubezpieczenia wystosowana ma zostać do elity najbezpieczniejszych kierowców. Zapowiadana, atrakcyjna cena OC to jednak nie koniec niespodzianek czekających na szczęśliwców. Do każdego ubezpieczenia w ramach oferty YU! bezpłatnie dorzucany będzie lokalizator YU!track.

YU! track

http://payhowyudrive.pl/

Co to za wynalazek?

„YU!track pomaga ochronić samochód przed kradzieżą, umożliwiając jego lokalizację. Urządzenie nie działa na zasadzie GPS i śledzenia satelitarnego. Aplikacja YU!track działa we współpracy z innymi aplikacjami, a jej dokładność zależy od bliskości telefonów, na których uruchomione są aplikacje współpracujące.”

Nie udało mi się znaleźć większej ilości informacji na temat tego urządzenia, stąd trudno określić mi na ile przydatne rzeczywiście może być ono w ewentualnym poszukiwaniu auta.

klub yanosika

http://payhowyudrive.pl/

Zgodnie z powyższym, oferta dostępna ma być wyłącznie dla kierowców, których styl jazdy oceniony zostanie, przy pomocy Yanosika, najwyżej (choć szczerze mówiąc uważam, że kryteria nie będą znowu aż tak wysokie. W końcu projekt nie ma wyłonić najbezpieczniejszego kierowcę w kraju, a dać zarobić). Pierwszym krokiem w drodze do tańszego OC powinna więc być instalacja aplikacji na telefonie.

Po rejestracji w aplikacji pojawia się m.in. taki oto komunikat:

zgody

W kolejnych krokach należy dodać auto (odbywa się to poprzez skanowanie kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego), którego dane pojawią się na głównej stronie aplikacji wraz z prezentowaną ofertą OC (jeżeli we wcześniejszym kroku wybrano taka opcję).

aplikacja yanosik

I na ten moment to wszystko. Wypróbuję jak aplikacja działa w praktyce, jakie wnioski wyciąga z mojej jazdy i podzielę się spostrzeżeniami. Mam również nadzieję, że załapię się do grona szczęśliwców i będę mógł poznać warunki oferowane w ramach ubezpieczenia YU!

A może ktoś z Was już taką ofertę otrzymał?

like finron

View Comments (1)

1 Comment

  1. Przezorny Zawsze Ubezpieczony

    Luty 23, 2017 at 10:37 pm

    Moim zdaniem to dobry sposób na wyłudzenia i zarobek dla przedsiębiorczych
    http://www.przezorny-zawsze-ubezpieczony.pl/yu-ubezpieczenia-mozliwosci-wyludzen-na-nowym-produkcie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ubezpieczenia

More in Ubezpieczenia

glowna

Kasa wraca w Link4.

FinronMaj 4, 2017
glowna

Uwaga, TU Europa chce ubezpieczyć Twojego smartfona.

FinronKwiecień 14, 2017
glowna

Ubezpieczenie roweru z Tesco od Link4. Ile jest warte?

FinronMarzec 31, 2017

Footer

Copyrights 2015. All rights reserved

Copyright © 2014 Top News Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.