Finansowanie

Tańsze wakacje z Vivusem. Naprawdę.

pixabay.com
Tańsze wakacje z Vivusem. Naprawdę.

Od kilku dni Vivus do każdej uruchomionej pożyczki dorzuca bon wakacyjny o wartości 500 zł do wykorzystania w serwisie fly.pl.

Akcję promować ma m.in. poniższy, zrobiony z rozmachem filmik:

Na swojej stronie Vivus twierdzi, że otrzymanie bonu wakacyjnego jest proste i załącza taką instrukcję:

Vivus bon wakacyjny instrukcja

vivus.pl

Sprawdźmy więc, czy rzeczywiście wszystko jest tak proste. Ponieważ promocja dotyczy zarówno pierwszej pożyczki jak i kolejnych, przygotowane zostały dwa regulaminy.

Regulamin promocji – pierwsza pożyczka, Aktualny regulamin

Regulamin promocji – kolejna pożyczka, Aktualny regulamin

Jeżeli wzrok mnie nie myli, jedyną różnicą między nimi jest definicja terminu Umowa. W jednym regulaminie oznacza on umowę pierwszej pożyczki, w drugim – kolejnej. Zastanawiające, że nie dało się tego uregulować jednym dokumentem. Wszystkie inne zapisy są takie same. A więc…

Promocja trwa od 16. maja do 30. czerwca (Aktualizacja: promocja została przedłużona do końca lipca). Aby wziąć w niej udział, we wspomnianym terminie należy złożyć wniosek o pożyczkę. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.vivus.pl, www.vivus.com.pl, telefonu dzwoniąc pod numer 221 221 227 lub za pośrednictwem agenta współpracującego z Vivusem. W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji, oraz zawarcia umowy pożyczki, za pośrednictwem wiadomości sms wysyłany jest bon o wartości 500 zł do wykorzystania na stronie fly.pl ( wysłany będzie w terminie 5 dni roboczych od zawarcia umowy pożyczki). Tutaj zwracam uwagę na przekłamanie w zaprezentowanej wcześniej grafice, na której znajduje się informacja, że kod jest wysyłany w ciągu jednego dnia roboczego.

Oczywiście otrzymanego bonu nie można wykorzystać na co nam się tylko podoba. Przede wszystkim może być on wykorzystany tylko przy okazji zakupów na stronie fly.pl o wartości co najmniej 3000 zł. Zakup musi dotyczyć zagranicznej wycieczki lotniczej. Nie może go również wykorzystać na zakup samych tylko biletów lotniczych.

Vivus bon wakacyjny zakup

vivus.pl

Nie da się więc polecieć za grosze np. do Bułgarii albo na Cypr…

Vivus bon wakacyjny oferta Fly

https://www.facebook.com/biuropodrozyfly/

O Klientach firm pożyczkowych krążą różne pogłoski. Stereotyp jest taki, że nie są to ludzie zbyt majętni i świadomi. Co jakiś czas natomiast firmy pożyczkowe starają się, prezentując różne badania, uświadomić, że nie obsługują żadnego marginesu społecznego, tylko normalnych, często dobrze wykształconych i dobrze zarabiających ludzi. Nie rozstrzygając tego jak jest naprawdę, muszę przyznać, że pojawiło się u mnie pytanie, ile osób, które muszą pożyczać, umówmy się, nie najtaniej, w Vivusie, stać na wydanie 3000 zł na wycieczkę zagraniczną.

Ale wracając do promocji…

Bon może być wykorzystany w różny sposób, o czym mówią poniższe punkty regulaminu:

Vivus bon wakacyjny wykorzystanie

vivus.pl

Co ciekawe, promocja łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez Fly.pl…za wyjątkiem tych, z którymi się nie łączy.

Vivus bon wakacyjny inne promocje

vivus.pl

Promocja jest więc prosta. Jeżeli planujesz zagraniczą wycieczkę lotniczą, może wziąć sobie pożyczkę w Vivusie i otrzymać bon, który pomniejszy koszty tej wycieczki o 500 zł, pod warunkiem, że zdecydujesz się na zakup w serwisie fly.pl.

Najsłabszy element tego planu to jednak konieczność wzięcia pożyczki. Ale jeśli dobrze pomyśleć, z promocji skorzystać można bezkosztowo. Warunki są dwa: musisz pożyczać w Vivusie po raz pierwszy ( akurat tak się składa, że 3000 zł to maksymalna kwota pierwszej pożyczki) oraz musisz posiadać własne środki na zakup wyjazdu ( co najmniej 3000 zł). Wtedy zaciągasz pożyczkę w kwocie 3000 zł z przeznaczeniem na zakup wycieczki na fly.pl i pomniejszasz jej koszt o 500 zł otrzymane w postaci bonu. Środki własne, które i tak posiadałeś, oddajesz Vivusowi w ciągu 30 dni i wycieczka wychodzi Cię 500 złotych taniej.

Vivus bon wakacyjny pierwsza pożyczka

vivus.pl

W przypadku kolejnej pożyczki plan już nie działa. Nawet przy terminowej spłacie koszt pożyczki będzie wyższy niż wartość bonu. Tak więc ta opcja odpada.

Vivus bon wakacyjny kolejna pożyczka

vivus.pl

Ale pierwsza pożyczka na zakup, to jest jakieś wyjście. Oczywiście najlepiej gdyby była pierwsza i ostatnia.

Nie charakteryzuję teraz szerzej zapisów umowy pożyczki. Jeżeli ktoś rozważa skorzystanie z oferty, wzorzec umowy znajduje się tutaj.

Ofertę pozostawiam oczywiście do indywidualnej oceny.

Aktualizacja 26-05-2017:

Zapytałem Vivusa, czy bony oferowane w ramach promocji są imienne. Gdyby nie były, można by np. wykorzystać dwa przy okazji jednej rezerwacji. Odpowiedź na czacie Vivusa brzmiała TAK, a na fajsbuku NIE :)

Dodatkowo, według mnie nie ma nigdzie zastrzeżenie, że nie można wykorzystać dwóch bonów w jednej rezerwacji. Dodatkowo, myślę, że z regulaminu promocji nie wynika, że jeden bon można wykorzystać na każde 3000 zł rezerwacji, tylko, że można je wykorzystywać przy okazji zakupu o kwocie co najmniej 3000 zł.

facebook.com/Vivuspl/ / www.vivus.pl

facebook.com/Vivuspl/ / www.vivus.pl

View Comments (1)

1 Comment

  1. Wojciech

    Październik 9, 2017 at 11:14 am

    Pod względem marketingowym myślę że to była udana akcja. W okresie który niedawno się zakończył jakaś część klientów brała pożyczki właśnie na wakacje. Nie oceniając słuszności takiego rozwiązania, gdy jedna firma nie daje nic, a druga konkretną zniżkę, to pewnie ta druga zyskała więcej klientów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Finansowanie

More in Finansowanie

glowna2

Gwarantowany bon wakacyjny i szansa na samochód urodzinowy od Vivusa.

FinronLipiec 4, 2017
glowna

Pozwól sobie na Superfotelik.

FinronCzerwiec 19, 2017
glowa

Euroloan. To dlatego Finowie są tacy zamknięci w sobie?

FinronCzerwiec 12, 2017

Footer

Copyrights 2015. All rights reserved

Copyright © 2014 Top News Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.