Oszczędności

Synteza korzyści dla Twoich oszczędności.

bgzoptima.pl
Synteza korzyści dla Twoich oszczędności.

Nowy produkt, choć oparty na popularnym modelu, przedstawia BGŻ Optima. Synteza korzyści to 6% na lokacie oraz szansa na wyższe zyski z inwestycji w fundusze z oferty Investors TFI.

BGŻ Optima gościła już na tym blogu przy okazji optymistycznej lokaty dywidendowej. Tym razem propozycja jest innego rodzaju –  synteza korzyści to połączenie wysoko oprocentowanej, 3 miesięcznej lokaty z funduszem inwestycyjnym.

Minimalna kwota, niezbędna do skorzystania z produktu to 3000 zł. Środki te muszą być podzielone w określonych proporcjach: kwota przeznaczona na inwestycję w fundusz musi stanowić co najmniej dwukrotność kwoty przekazanej na lokatę. W przypadku kwoty minimalnej, 1000 zł ląduje na lokacie, a 2000 zł jest przeznaczane na zakup jednostek uczestnictwa.

Oprocentowanie lokaty w wysokości 6% stosowane jest w przypadku spełnienie łącznie 3 warunków:

Synteza korzyści warunki lokaty

bgzoptima.pl

Zachowanie stawki 6% na lokacie wymaga utrzymania zdeponowanych środków przez cały okres jej trwania (3 miesiące), jak również nieskładania zlecenia odkupienia, całości bądź części, jednostek uczestnictwa w wybranym funduszu.

Biorąc pod uwagę aktualne, nawet promocyjne, oprocentowanie depozytów bankowych,  nie da się ocenić oferty 6%, 3-miesięcznej lokaty inaczej niż dobrze. Należy jednak pamiętać, że stanowi ona jedynie dodatek do inwestycji w fundusze inwestycyjne. Sprawdźmy zatem jak prezentują się fundusze dostępne w ramach syntezy korzyści.

Do wyboru jest ich 6 (w ramach oferty do 31 grudnia 2016 brak jest opłat za nabycie i odkupienie  jednostek uczestnictwa w funduszach)

Synteza korzyści subfundusze

bgzoptima.pl

Poniżej zamieszczam wykresy z wynikami poszczególnych funduszy w okresie 6 miesięcy, 1 roku oraz 3 lat. Więcej danych zobaczyć możecie na stronie Investors TFI.

Investors wyniki

investors.pl

Investors - wyniki

investors.pl

Investors - wyniki

investors.pl

Warto również zwrócić uwagę na strukturę aktywów, w jakie inwestowane są środki w ramach poszczególnych funduszy oraz opłaty obciążające ich aktywa.

Aktywa i opłaty Investors

na podstawie danych investors.pl

Więcej informacji na temat funduszy można znaleźć w kartach funduszy, kluczowych informacjach dla inwestorów oraz prospekcie informacyjnym. Wszystkie dostępne są za pośrednictwem strony Banku.

Na jakie wyniki można liczyć w przypadku skorzystania z produktu? Możemy spróbować wykonać symulację, przy wykorzystaniu wyników historycznych oraz kilku założeń. Zakładamy więc, że:

– spełnione są wszystkie warunki do otrzymania 6% oprocentowania środków na lokacie,

– wyniki funduszów w przedstawionych okresach są zbieżne z ich wynikami historycznymi w analogicznych okresach licząc od dnia ostatniej wyceny,

– kwota wpłacona na część funduszową jest dwukrotnie wyższa niż części lokacyjna,

– środki inwestowane są tylko w jeden fundusz,

– prezentowane są tylko wariantu dla najlepszego oraz najgorszego funduszy w danym okresie,

– środki w okresie od zakończenia lokaty do zakończenia inwestycji są nieoprocentowane,

– ostatni dzień notowania funduszu to 13. października.

Synteza korzyści symulacja

opracowanie na podstawie wyników historycznych investors.pl

Tytułem komentarza do powyższych wyników. Trzeba pamiętać, że założeniem jest nieoprocentowanie środków przeznaczonych na lokatę, w okresie od zakończenia lokaty do zakończenia inwestycji. Zatem jedynym okresem, który uwzględnia „pracę” 100% środków przeznaczonych na produkt jest symulacja dla okresu 3 miesięcy. Dla pozostałych, wyniki zakładają trzymanie 1/3 środków przeznaczonych na produkt „w skarpecie”. Z tego powodu wartość procentowa zysku nie do końca oddaje konstrukcję produktu. Bardziej wymiernymi wartościami są tutaj kwotowe wartości zysków z produktu (wszystkie już po uwzględnieniu podatku). No i przypominam, że prezentowane są tylko wartości skrajne dla każdego z okresów.

Produkt pozostawiam oczywiście do oceny indywidualnej.  Na zakończenie przypominam, że synteza korzyści przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy Konta Indywidualnego BGŻOptima i Konta Wspólnego BGŻOptima. Tabela opłat i prowizji dla rachunków znajduje się tutaj.

Uważasz tekst za ciekawy? Podziel się nim.

Click to add a comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Oszczędności

More in Oszczędności

glowna

JuniorGo – nie daj się oskubać.

FinronMarzec 22, 2017
glowna

Grosz do grosza i będzie kokosza…

FinronMarzec 4, 2017
glowna

Inwestycja w producentów gier

FinronLuty 13, 2017

Footer

Copyrights 2015. All rights reserved

Copyright © 2014 Top News Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.