Biznes

Sprawdź co kryją gwiazdki…

facebook.com/IdeaBank.dla.przedsiebiorcow/
Sprawdź co kryją gwiazdki…

Idea Bank, swoją nową kampanią promocyjną, chce odczarować nielubiane, aczkolwiek powszechnie obecne w przekazach reklamowych gwiazdki.

reklama wpłatomaty

prnews.pl

„Poprzez tę kampanię chcemy zwrócić uwagę, że konto w Idea Banku to nie tylko rachunek. To także dodatkowe korzyści, z których klienci nie zawsze zdają sobie sprawę, takie jak: bezpłatny dostęp do sali konferencyjnej w przestrzeni coworkingowej Idea Hub, czy wpłatomat zamawiany przez aplikację mobilną. Kampania ma za zadanie pokazać, że gwiazdki nie zawsze symbolizują ograniczenia, mogą także oznaczać korzyści dla klienta – tak jest w przypadku tych, dostępnych z naszymi kontami” – mówi Sławomir Gąsiorowski, dyrektor marketingu Idea Bank. (źródło: prnews.pl)

Pokazanie, że małym drukiem można zaprezentować również korzyści, a nie tylko ograniczenia albo dodatkowe koszty to naprawdę ciekawy pomysł…

co kryją gwiazdki billboard

nowymarketing.pl

…choć wykonanie chyba jednak utrwala zjawisko, które akcja ma przedstawić z innej, pozytywnej strony. Na dwóch powyższych grafikach widać rzeczywiście, że część przekazu jest przedstawiona nieco mniejszym drukiem, jednak poniżej jest naprawdę mały druk. Zapytałem na facebooku Idea Banku co tam jest napisane i otrzymałem taką odpowiedź:

„Na materiałach dotyczących:

- Idea Hub jest adnotacja:

„Pełny zakres usług w Idea Hub świadczony jest dla Klientów Idea Banku S.A. Szczegóły w Regulaminie Idea Hub, dostępnym na stronie www.ideabank.pl.

Szczegóły dotyczące oferty rachunków prowadzonych przez Idea Bank S.A., w tym opłat pobieranych w ramach poszczególnych rachunków, dostępne są na stronie www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych.”

-Mobilnego Wpłatomatu: „Usługa Mobilny Wpłatomat świadczona jest dla Klientów Idea Banku S.A. w wybranych lokalizacjach. Szczegóły w Regulaminie korzystania z usługi Mobilny Wpłatomat, dostępnym na stronie www.ideabank.pl.”

-Idea Hub oraz Mobilnego Wpłatomatu: „Pełny zakres usług w Idea Hub świadczony jest dla Klientów Idea Banku S.A. Szczegóły w Regulaminie Idea Hub, dostępnym na stronie www.ideabank.pl.

Usługa Mobilny Wpłatomat świadczona jest dla Klientów Idea Banku S.A. w wybranych lokalizacjach. Szczegóły w Regulaminie korzystania z usługi Mobilny Wpłatomat, dostępnym na stronie www.ideabank.pl.

Szczegóły dotyczące oferty rachunków dla przedsiębiorców prowadzonych przez Idea Bank S.A., w tym opłat pobieranych w ramach poszczególnych rachunków, dostępne są na stronie www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych.”

-Mobilnego Wpłatomatu oraz Konta: „Usługa Mobilny Wpłatomat świadczona jest dla Klientów Idea Banku S.A. w wybranych lokalizacjach. Szczegóły w Regulaminie korzystania z usługi Mobilny Wpłatomat, dostępnym na stronie www.ideabank.pl.

Szczegóły dotyczące oferty rachunków prowadzonych przez Idea Bank S.A., w tym opłat pobieranych w ramach poszczególnych rachunków, dostępne są na stronie www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych.”

Sprawdźmy więc co kryją gwiazdki.

Na początek Mobilny Wpłatomat.

Ten, zgodnie z reklamą, ma być darmowy, zamawiany przez aplikację oraz innowacyjny. Innowacyjność to rzecz względna, ale uznajmy, że tak jest. Co do zamawiania przez aplikację to również prawda, jest to jeden z kanałów, jakim można zamówić usługę. Inny dostępny to bankowość telefoniczna.

Jeżeli chodzi o darmowość, to, co do zasady, usługa jest rzeczywiście bezpłatna. Są jednak wyjątki od tej zasady, choć trzeba przyznać, że zrozumiałe.

opłata wpłatomat

ideabank.pl

Żeby nie naciąć się na opłatę warto wiedzieć co zostanie uznane za nieskorzystanie z usługi z przyczyn leżących po stronie użytkownika. Jest to nieskorzystanie z zamówionej usługi, po otrzymaniu komunikatu ( w aplikacji, telefonicznej lub SMS) o dotarciu wpłatomatu do wskazanej lokalizacji. Warto również mieć na uwadze, że wpłatomat, aby uznać, że przyjechał do wskazanej lokalizacji…wcale nie musi się w niej pojawić.

wpłatomat dotarł

ideabank.pl

Zakładam, że wpłatomat pojawia się zazwyczaj tam, gdzie został zamówiony. Może się jednak zdarzyć, że znajdzie się do 500 metrów od celu i wtedy będziesz miał 15 minut na odnalezienie go. Ale ostatecznie można chyba uznać, że usługa jest jednak darmowa, tak jak obiecano.

Pora na IdeaHub, czyli przestrzeń coworkingową formalnie prowadzoną przez Tac Care.

Zgodnie z regulaminem  w ramach usługi realizowane są następujące usługi:

usługi ideahub

ideabank.pl

Zgodnie z materiałami promocyjnymi, otwarcie konta w Idea Bank zapewnić ma nielimitowany dostęp do kawy oraz:

 • przestrzeni coworkingowej,
 • wifi,
 • sali konferencyjnej,
 • ładowarek,
 • drukarki,
 • mobilnego wpłatomatu,
 • innych wspaniałych rzeczy.
GIF

ideabank.pl

W pierwszej chwili, po przeczytaniu takiego komunikatu, trochę się zdziwiłem, ponieważ oczywistym jest, że nie da się w formule otwartej powierzchni coworkingowej zapewnić nielimitowanego dostępu chociażby do sali konferencyjnej. Przyglądając się jednak tej grafice, widzę, że ktoś ją bardzo dobrze wymyślił. Tak w stylu Idea Banku. Przy pierwszym kontakcie wydaje się bowiem, że wszystkie te usługi będą nielimitowane. A tak naprawdę nielimitowane jest kawa. Reszta jest tylko „oraz”. Zobaczmy więc co na temat dostępności usług mówi regulamin.

Z miejsc pracy korzystać można bez wcześniejszej rezerwacji, jednak Tax Care zastrzega, co zrozumiałe, że zapewnia jedynie miejsca pracy dostępne w danym momencie.

Ideahub dostępność miejsc pracy

ideabank.pl

Sale konferencyjne dostępne są pod warunkiem ich wcześniejszej rezerwacji. Limit dostępny dla jednego użytkownika, to maksymalnie 3 godziny dziennie.

Korzystanie z sali jest, podobnie jak wpłatomat, darmowe co do zasady, ale również i od tej jest wyjątek. I tutaj również zrozumiały.

opłata sala konferencyjna

ideabank.pl

Tak jak pisałem, nie da się zapewnić, przy takiej formule, nielimitowanego dostępu do sali konferencyjnej, tak więc kara dla tych, którzy nie anulują rezerwacji jest zrozumiała.

Jeżeli chodzi o wifi, to rzeczywiście zgodnie z regulaminem dla powierzchni, na której realizowana jest usługa IdeaHub zapewniony jest nielimitowany bezprzewodowy dostęp do internetu. Oczywiście z licznymi wyłączeniami odpowiedzialności dotyczącymi transferu, czasowego braku dostępu usługi oraz skutków korzystania z dostępu do internetu.

O ładowarkach i kawie nie ma nic w regulaminie. Wpłatomat już omówiliśmy, ale pozostały jeszcze dwie rzeczy: te tajemnicze funkcjonalności IdeaHub oraz dostęp do drukarki.

Oferta funkcjonalności, zgodnie z regulaminem, przedstawiana ma być każdorazowo na facebooku lub w jakiś inny sposób. Rzut oka na profil fejskbukowy IdeaHub każe przypuszczać, że chodzi tutaj chyba o jakieś dodatkowe wydarzenia organizowane w Hubie.

I na koniec jeszcze kwestia drukarek. Same urządzenia pewnie są dostepne bez limitu tzn. możesz je bez limitu oglądać, dotykać, słuchać, ale drukować możesz maksymalnie 20 stron dziennie. No ale ale w sumie to nie ksero.

drukarka

ideabank.pl

Kampania jest więc ciekawa, jeżeli chodzi o sam pomysł. Wykonanie? Jak widać. Pozostawiam do oceny.

View Comments (2)

2 Comments

 1. Jurek

  Lipiec 9, 2017 at 4:36 pm

  Dzięki za ten wpis. Niezła reklama, bo pod gwiazdkami zamiast, jak zwykle bywa, czegoś strasznego, są zalety. Na tyle dobra, że sprawdzę ich konta, bo mój bank co chwilę podnosi opłaty.

  • Finron

   Lipiec 9, 2017 at 7:21 pm

   Zgadzam się – kampania całkiem ciekawa. Choć oczywiście, jak to reklama, nie mówi wszystkiego o produkcie. Warto mieć świadomość tego, jak faktycznie skonstruowane są te usługi, które IB dodaje do konta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Biznes

More in Biznes

głowna

Oto crowfunding. Przegląd platform finansowania społecznościowego.

FinronMaj 18, 2017
glowna

Zapytaj prawnika…

FinronKwiecień 23, 2017
glowna

Już jest – regulamin Happy Miles.

FinronGrudzień 31, 2016

Footer

Copyrights 2015. All rights reserved

Copyright © 2014 Top News Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.