Rachunki

Nie płać rachunków, oszczędzaj czas !

fotolia.com
Nie płać rachunków, oszczędzaj czas !

Według Blue Media, płacenie rachunków może zajmować nawet 10 godzin w ciągu roku.

bm.pl

bm.pl

Czas ten można oszczędzić uczestnicząc w promocji „Do 100 PLN zwrotu pieniędzy”.

bm.pl

bm.pl

Zgodnie z regulaminem promocja trwa od 21 maja 2016r. do odwołania, a jej idea jest bardzo prosta:

bm.pl

bm.pl

Jak to bywa z promocjami jest jednak kilka zastrzeżeń, o których należy wiedzieć, aby móc cieszyć się w pełni dobrodziejstwami akcji.

Po pierwsze: istnieje 3 warunki, które należy spełnić aby móc otrzymać wspomnianą kwotę 100 zł.

bm.pl

bm.pl

Nie korzystałem do tej pory z usług serwisu bm.pl, dlatego nie mogę w tym momencie napisać więcej o użytych powyżej terminach jak saldo czy EBOK (na potrzeby wpisu założę jednak konto w serwisie i napiszę o tym kilka słów w dalszej części tekstu).

Po drugie: aktualnie trwająca promocja jest ściśle powiązana z organizowanymi wcześniej akcjami (nie korzystałem z nich, nie będę więc porównywał zasad poszczególnych z nich). Najważniejsze jest jednak to, że kwota 100 zł to suma jaką można otrzymać ze wszystkich, wymienionych poniżej promocji.

bm.pl

bm.pl

Po trzecie: w ramach jednej transakcji otrzymać można maksymalnie 25 zł (jest to równowartość zwrotu od płatności w kwocie 500 zł. Płatność powyżej tej kwoty nie przyniesie już żadnych dodatkowych korzyści).

bm.pl

bm.pl

Regulamin zawiera również dodatkowy zapis:

bm.pl

bm.pl

O ile oczywista jest dla mnie zasadność obu zapisów, o tyle zastanawia mnie jak wygląda stosowanie tych zapisów w praktyce (być może moja niepewność  wynika z nieznajomości zasad funkcjonowania serwisu bm.pl).

Zestawienie dostawców usług, na rzecz których płatności będą uczestniczyły w promocji znajduje się tutaj i wygląda następująco:

bm.pl

bm.pl

Co należy zrobić aby przystąpić do promocji?

bm.pl

bm.pl

Pierwszy krok to rejestracja konta, podczas której należy podać adres email, hasło, zaakceptować regulamin serwisu, a także jedną zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

rejestracja kontaPo zapoznaniu się z regulaminem promocji, wydaje mi się, że nie ma w nim żadnych wartych odnotowania zapisów, choć oczywiście przed skorzystaniem z usługi zachęcam do zapoznania się z nim i ewentualnie podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

W kolejnym kroku należy wybrać dostawcę usługi. W moim przypadku będzie to Plus.

wybór dostawcyNa powyższej grafice zaznaczyłem 3 według mnie istotne elementy tego etapu:

– należy udostępnić swoje dane do logowania do EBOK (tutaj wyjaśnia się zagadka tego terminu w kontekście przytoczonego wcześniej zapisu regulaminu promocji),

– w związku z powyższym, Blue Media informuje nas, że podane dane wykorzystywane będą wyłącznie do pobierania informacji o nowych płatnościach,

– jest możliwość wybrania opcji braku dostępu do EBOK. Po kliknięciu w tę opcję zostajemy przeniesieni do strony, na której możliwe jest dodanie płatności ręcznie. Przypominam jednak, że takie płatności nie biorą udziału w promocji.

Widoczny na powyższej grafice link do regulaminu, w momencie przygotowywania tekstu nie działa. Można go jednak znaleźć tutaj. Na chwilę zatrzymam się przy tym dokumencie, aby przybliżyć nieco zasady działania usługi. Poniżej kilka zapisów opisujących ją.

bm.pl

bm.pl

Powyższe zapisy zdają się formalizować informację, którą widzieliśmy już wcześnie: tzn. że logowanie do EBOK dostawcy usługi odbywało będzie się wyłącznie w celu pobrania informacji o wystawionych fakturach.

Serwis daje możliwość ustawienia przypomnienia o płatnościach na rzecz dostawców usług.

bm.pl

bm.pl

Pozostałe zapisy regulaminu wydają się być standardowymi zapisami przy tego typu usługach. Zachęcam oczywiście do zapoznania się z nimi.

W kolejnym kroku uzupełnić można numer telefonu do wspomnianej już usługi przypomnienia (na wpisany numer telefonu wysyłany jest kod autoryzacyjny).

przypomnienie numer

Po autoryzacji numeru telefonu pojawia się taki oto komunikat:

podsumowanie

W moim przypadku chyba wszystko zadziałało, ponieważ po chwili otrzymałem hasło do sesji w BOK Plusa. Jak widać serwis delikatnie zachęca również do ustawienia płatności automatycznej. W przypadku jej aktywacji do wyboru są dwie opcje:

– aktywacja salda,

– dodanie karty.

saldo lub karta

Mając na uwadze, że jednym z warunków otrzymania 5% zwrotu za płatności jest aktywacja salda, taką też opcję wybrałem. W następnym kroku wymagane jest uzupełnienie kilku informacji w udostępnionym formularzu.

saldo formularz

Zwracam uwagę na informację, że pierwsza płatność będzie również przelewem weryfikacyjnym. Do zaakceptowania jest również kolejny regulamin. Tym razem już nieco bardziej obszerny. I tutaj znowu przedstawiam kilka zapisów charakteryzujących usługę. Ma ona charakter instrumentu przedpłaconego.

bm.pl

bm.pl

Co do zasady, serwis wymaga podania minimalnej ilości danych, z uwagi jednak na charakter świadczonej usługi, możliwa jest sytuacja, w której konieczne będzie podanie większego zakresu swoich danych.

bm.pl

bm.pl

Tak jak wspomniałem już powyżej, pierwszy przelew będzie przelewem weryfikacyjny , a rachunek, z którego zostanie on wykonany będzie jednocześnie rachunkiem do zwrotu środków dostępnych na instrumencie płatniczym.

bm.pl

bm.pl

Ponieważ, jak wspomniałem, regulamin jest dość obszerny (18 stron), nie będę szczegółowo opisywał wszystkich znajdujących się z nim zapisów (część dotycząca Automatycznych płatności rozpoczyna się na stronie 7.)

Po uzupełnieniu powyższego formularza, raz wykonaniu przelewu, zostajemy przeniesieni do konta użytkownika, które prezentuje się tak:

widok konta

Jak widać, konstrukcja promocji jest dość przejrzysta. Przystąpienie do niej, dla nowego użytkownika serwisu bm.pl, wymaga jednak kilka poświęcenia kilku chwil na przejście całego procesu rejestracji oraz zapoznania się z kolejnymi regulaminami. Tradycyjnie ocenę promocji, a także usługi serwisu bm.pl, pozostawiam do indywidualnego rozważenia. Gdyby po rejestracji wystąpiły jakieś ciekawe wydarzenia, uzupełnię wpis.

View Comments (1)

1 Comment

  1. jak szybko zarobić duże pieniądze

    Kwiecień 11, 2017 at 1:50 pm

    Bardzo dziękuję za bardzo przydatne informacje. Gdzie jeszcze mogę uzyskać wiadomości ujęte w tak przejrzysty sposób ? Hania

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Rachunki

More in Rachunki

glowna

mBank podbija stawkę i… blefuje*?

FinronCzerwiec 6, 2017
glowna

Konto optymalne, czyli Robin i jego strzała sprawiedliwości.

FinronMaj 31, 2017
glowna

Po co nam ten UOKiK?

FinronMaj 26, 2017

Footer

Copyrights 2015. All rights reserved

Copyright © 2014 Top News Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.