Biznes

Bankuj z Idea Bank i zgarnij nawet 600 zł premii.

facebook.com/IdeaBank.dla.przedsiebiorcow
Bankuj z Idea Bank i zgarnij nawet 600 zł premii.

Premiowanie za bankowanie to promocja Idea Banku, w której do uzyskania jest nawet 600 zł rocznej premii. Poza rachunkiem dla przedsiębiorców Bank oferuje również kilka dodatkowych usług wartych uwagi.

Najnowsza edycja promocji obowiązuje od 31 sierpnia i opisana jest tym regulaminem. Skierowana jest ona zarówno do nowych jak i obecnych Klientów Idea Bank – posiadaczy rachunku Firma to Ja. Warto mieć jednak świadomość, że obecni Klienci Banku, do których kierowana jest promocja, będą musieli wykazać się nie lada… bezczynnością. Ale o tym nieco dalej.

Nowy posiadacz rachunku spełnić musi trzy warunki uczestnictwa w promocji:

– złożyć, za pośrednictwem bankowości internetowej bądź w placówce banku,  Formularz przystąpienia do promocji (jest załącznikiem do regulaminu), oraz zaakceptować w ten sposób regulamin promocji,

– złożyć wniosek o zawarcie umowy rachunku oraz umowy o bankowość elektroniczną (lub o sam rachunek, jeżeli jest już użytkownikiem bankowości elektronicznej),

– zawrzeć umowę na podstawie wyżej wspomnianego wniosku (o prowadzenie rachunku oraz o bankowość elektroniczną lub wyłącznie o prowadzenie rachunku).

I to by było na tyle dla nowych Klientów. Teraz lista zadań do wykonania dla obecnych Klientów Idea Bank. Aby wziąć udział w promocji należy:

– złożyć, za pośrednictwem bankowości internetowej bądź w placówce banku,  Formularz przystąpienia do promocji (jest załącznikiem do regulaminu), oraz zaakceptować w ten sposób regulamin promocji,

– być stroną umowy o prowadzenie rachunku i umowy o bankowość elektroniczną i nie znajdować się w okresie wypowiedzenia tych umów,

– w momencie przystąpienia do promocji być związanym regulaminem, i tutaj muszę posłużyć się cytatem  z regulaminu promocji, „prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku  S.A.  dla  osób  fizycznych  prowadzących  działalność  gospodarczą, wprowadzony dnia 1 lipca 2016 r. bądź jego późniejsze aktualizacje”,

– być użytkownikiem Bankowości Idea Cloud,

– nie być uczestnikiem wcześniejszych edycji promocji Premiowanie za bankowanie…

I teraz najlepsze:

Bezczynność Idea Bank

ideabank.pl

Biorąc pod uwagę czynności za jakie Idea Bank przydziela premię (w tabeli poniżej) należy stwierdzić, że promocja skierowana jest dla aktualnych Klientów, którzy w ostatnich miesiącach nie bankowali.

Premia za bankowanie

ideabank.pl

Kolejność czynności opisanych w tabeli odpowiada kolejności, w jakiej analizowane będą transakcje na rachunku Klienta – uczestnika promocji. Jest to o tyle istotne, że maksymalna wysokość premii miesięcznej to 50 zł. Suma premii za wykonanie wszystkich czynności wymienionych w tabeli wynosi natomiast 110 zł.

Należna premia przekazywana będzie na rachunek uczestnika promocji do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, za który naliczona jest premia.

Premia nie będzie wypłacana w sytuacji zamknięcia rachunku przed dniem jej wypłaty oraz za czynności wykonywane w okresie zawieszenia działalności.

Wartość przyznanej premii powiększa oczywiście przychód z działalności gospodarczej.

To tyle jeżeli chodzi o postanowienia regulaminu promocji. Wyglądają one dość przejrzyście. Jak wspomniałem powyżej, Bank oferuje też usługi dodatkowe do prowadzonego rachunku, które, w mojej ocenie, warto odnotować.

Usługi Idea Bank

ideabank.pl

Główne promowane usługi to:

platforma Idea Cloud z aplikacją mobilną. Wersję demonstracyjną platformy można zobaczyć tutaj, a o jakości aplikacji mobilnej przeczytać m.in. w tekstach serwisu Cashless:

Klienci narzekają na aplikację. Idea Bank przyznaje, że są problemy i obiecuje nową wersję apki. 

Idea Bank poprawił aplikację. Wreszcie jest szybciej.

– mobilny wpłatomat. Aktualnie, zgodnie z informacjami ze strony Banku, usługa dostępna jest w 13 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, aglomeracji śląskiej, Lublinie, Szczecinie, Rzeszowie i Białymstoku. Wpłatomaty dostępne są od poniedziałku do piątku od 8.20 do godziny 21.20. W Warszawie również w soboty i niedziele w godzinach 9.00 – 17.20. Co warte uwagi, usługa mobilnego wpłatomatu posiada swój odrębny regulamin. A w nim znajduje się m.in. taki oto zapis.

Opłata wpłatomat

ideabank.pl

– nielimitowany dostęp do Idea hub. Z tym nielimitowanym dostępem to już chyba informacja nieaktualne, o czym można przeczytać choćby tutaj.

W filmie dostępnym pod powyższym linkiem, usłyszeć można m.in., że Idea Bank kładzie duży nacisk na promowanie faktoringu. I tutaj mamy potencjalną pułapkę dla Klient Idea Bank. Wspomniane promowanie produktu realizowane jest m.in. poprzez oferowanie do kredytu pakietu płynnościowego. Ten był opisywany m.in. w komunikacie banku. W gąszczu informacji zwracam szczególną uwagę na jego cenę.

pakiet płynnościowy Idea Bank

ideabank.pl

Powyższe parametry oznaczają, dla każdych 100 000 zł kredytu, dodatkowe koszty w przedziale 300- 1000 zł. Plus oczywiście rata kredytu. O to, do którego z oferowanych kredytów pakiet płynnościowy jest obligatoryjnie dołączany zapytałem na fejsbukowym profilu Idea Bank. Odpowiedzi na dziś jeszcze nie mam, choć od jednego z użytkowników otrzymałem informację, że pakiet płynnościowy został wycofany z  oferty. Informację potwierdziłem również na czacie w wirtualnym oddziale Idea Bank.

czat-ib

Jest więc to dobra wiadomość. Polecam jednak wpisanie w Google hasła pakiet płynnościowy i zapoznanie się z produktem (tak ku przestrodze).

Ofertę Idea Banku jak zwykle pozostawiam do oceny indywidualnej. Jeżeli jesteś bądź byłeś Klientem Idea Banku, podziel się swoimi doświadczeniami.

View Comments (3)

3 Comments

 1. Daniela

  Styczeń 18, 2017 at 6:46 am

  Również przeczytałbym coś więcej na temat konto w IB od użytkowników. Mam zamiar zmienić konto i również zastanawiam się nad tym kontem. Warunki są przyzwoite i naprawdę atrakcyjne. Czy jakiś użytkownik mógłby napisać coś więcej?

 2. domport.pl

  Styczeń 9, 2017 at 1:01 pm

  Przyzwoicie napisane i godne uwagi. Pozdrawiam!

 3. Agnieszka

  Wrzesień 25, 2016 at 6:08 pm

  600 zł? Wow! Ta promocja brzmi nieźle. Mimo że, jak wiadomo, te 600 zł nie jest za nic.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Biznes

More in Biznes

głowna

Oto crowfunding. Przegląd platform finansowania społecznościowego.

FinronMaj 18, 2017
glowna

Sprawdź co kryją gwiazdki…

FinronKwiecień 29, 2017
glowna

Zapytaj prawnika…

FinronKwiecień 23, 2017

Footer

Copyrights 2015. All rights reserved

Copyright © 2014 Top News Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.